Proč vám vlasy v určité délce přestanou růst?Poškození
Vlas vyroste v průměru o půl centimetru každý měsíc. To znamená, že průměrné osobě vlasy narostou asi o 6 centimetrů každý rok. Pokud vaše vlasy nedostávají péči, kterou potřebují, tak se poškozují ve stejné rychlosti, jakou rostou. Budou tedy stále stejně dlouhé, dokud nezměníte své vlasové návyky.
Vystavení vlasů chemikáliím požkozuje jejich přírodní oleje, zatímco syntetická barviva škodí pokožce hlavy, což způsobuje poškození vlasových pramenů. Nakonec, přílišné barvení a styling vedou k rozštěpení a zlomení, což činí prakticky nemožné, aby se vlasy dostaly za určitou délku růstu.
krásná dlouhovláska
Jak tomu zabánit
Pokud se snažíte nechat si narůst vlasy, je důležité, aby byly co nejvíce silné a zdravé. Používáním kulem a žehliček urychlujete poškození tím, že v podstatě vlasy vysušujete. Dejte svým vlasům malou dovolenou, která jim pomůže znovu získat sílu, aby mohly dál růst.
To, jak zacházíte s vlasy, může výrazně ovlivnit kvalitu hřívy, a nakonec schopnost růstu vlasů. Pokud jste příliš agresivní nebo bojujete se svými kudrnatými nebo hrubými vlasy, můžete tím přispět k jejich poškození.
Téměř všichni se musíme vypořádávat s roztřepenými konečky, což jsou doslova konce vlasů, které se rozdělily na dva (někdy dokonce i tři), kvůli tomu, že vlasy nedostávají dostatek živin. Výsledkem je, že rozštěp ve vlasech stoupá nahoru, což vede k tomu, že se konce vlasů odtrhnou. Takže, i když vaše vlasy rostou od kořene, současně se odtrhávají od konečků, takže se zdá, že vaše vlasy vůbec nerostou. Aby se zabránilo třepení konečků a zlomení vlasů, vyvarujte se bělení vlasů nebo jejich přílišnému stylingu.
žena v černém
Někdy je růst vlasů a jejich zdraví závislé na genetice. Vlasy přestávají růst, jakmile uplyne určitý čas, ne proto, že dosáhnou určité délky. Proto, jakmile vlasy dosáhnou konce svého růstového cyklu, přestanou růst a buď se odtrhnou, vypadají nebo se ustřihnou u kadeřníka. Každý vlasový pramen má svůj vlastní růstový cyklus, což je důvod, proč obvykle máme po celé hlavě různé délky vlasových pramenů. Tento cyklus může trvat od dvou do šesti let, bez ohledu na to, jak dobře vlasy ošetřujete